Vždyť jsou vánoce

Tak jsme nazvali společné vystoupení tanečního a hudebního oboru, které se uskutečnilo 19.12.2006 v Městském divadle.

Jeviště plné koček

Vystoupení tanečního oboru základní umělecké školy se vždy těší velké pozornosti rodičů a příznivců školy.

Na poslední předvánoční týden připravila zuška vystoupení nazvané Vždyť jsou vánoce. Přesto, že hlavní slovo patřilo tanečnímu oboru, dostatek prostoru zbyl i pro další hudební čísla. Divákům se představily děti z hudební přípravky, Komořinka, školní kapela Exit, pěvecký sbor spolu se sdružením Cirkus, saxofonové trio. Téměř devadesátiminutový program sestavený dramaturgy a moderátory večera Veronikou Duchoslavovou a Adamem Šmejkalem měl tah a spád. Jeviště Městského divadla je nejideálnějším prostorem umožňujícím vystoupení tanečního oboru. V mnoha nápaditých a dobře nastudovaných choreografiích učitelek Petry Běláčové a Renaty Drážďanské se představili žáci všech ročníků. Závěrečná čtvrthodina patřila kočkám, vlastně spíše Kočkám. Známým muzikálem Cats se nechala inspirovat R. Drážďanská a vytvořila vlastní pohybovou fantazii ušitou na míru „svým dětem”. Na jevišti tak spolu vystoupily děti z taneční přípravky i studentky druhého stupně. Závěrečné zamávání prskavkami bylo symbolickým popřáním krásných vánoc, jejichž příchod chtěla bílinská zuška přivítat také tímto programem.

J.Kopa

(Článek napsaný pro Bílinský zpravodaj)