Vánoční koncert 13. prosince 2011

Společné vystoupení tanečního a hudebního oboru tentokrát nazvané První bílý sníh ( podle názvu jedné z melodií, které v programu zazněly ) se tradičně uskutečnilo v bílinském divadle.

Program nebyl tentokrát komponován jako taneční příběh s dějem, střídala se taneční a hudební čísla. V choreografiích učitelky Petry Běláčové se návštěvníkům koncertu postupně představili žáci všech ročníků tanečního oboru. K nejvíce očekávaným patří vždy samozřejmě vystoupení přípravky, neboť pro některé děti je to první setkání s velkým pódiem nebo – to v případě hudební přípravky – první zkušenost se zpěvem na mikrofon. A možno konstatovat, že premiéra se jim vydařila. Návštěvníci koncertu si mohli poslechnout i zajímavé soubory: rockově zaměřenou skupinu EXIT II, v instrumentálních skladbách trio elektrických kytar, dechový soubor s příčnými flétnami, klarinetem a fagotem. Nechyběl školní pěvecký sbor ani dívčí pěvecké sdružení Komořinka. Ta na závěr zazpívala směs vánočních písniček ve swingovém stylu za doprovodu saxofonového tria a pozounu. Hudebníci se již těší, až nahrané rytmické základy na CD nahradí nejšikovnější žáci z nově otevřené bubenické třídy. Myslím, že mohu přislíbit, že při jarním koncertu vystoupí již živě hrající kompletní kapela.

Rád bych popřál jménem naší umělecké školy příjemné prožití svátků v klidu a s těmi, které máte rádi. Přeji nám všem, aby rok 2012 byl rokem dobrým.

Bc. Jiří Kopa

článek pro Bílinský zpravodaj