Koncert ke Dni vzniku samostatného československého státu

Výročí jsme vzpomněli s malým předstihem ve čtvrtek 24.10.2013 koncertem žáků a učitelů.

V úvodu vzpomněl moderátor koncertu uč. Adam Šmejkal historické události spojené s 28. říjnem roku 1918. Následně se publiku představil také jako kytarista ve skladbě Fandanguillo skladatele Turrina. Několik Minutových sól, jak nazval cyklus kytarových skladeb skladatel Štěpán Rak, přednesl kytarista Jan Dlouhý, žák 5. ročníku. Kytara byla vystřídána altsaxofonem, na nějž uč. Zbyněk Prokop za klavírního doprovodu uč. Jiřího Bidrmana zahrál skladbu Irlandaise. Na programu se hojně podíleli kytaristé.

V následujícím čísle programu se představil kytarista Václav Plavec ze 7. ročníku jako sólista a později takéjako součást dua s Janem Dlouhým. Skladbu Jaroslava Ježka Život je jen náhoda si pro slavnostní koncert vybralo saxofonové duo učitelů Josef Černý a Zbyněk Prokop. Za klavír usedl opět Jiří Bidrman. Skladatel Egberto Gismonti je autorem skladby Agua e vinho, kterou přednesl uč. Tomáš Ernst. Ten vytvořil kytarové trio se žákyněmi Andreou Vlachovou a Annou Reiserovou a publiku se představil s velmi známou a oceněnou skladbou Falling slowly (G.Hansard/M.Irglová) tentokrát v instrumentální podobě. Finále patřilo pěveckému sboru, který pod vedením uč. Veroniky Duchoslavové a za klavírního doprovodu Jiřího Bidrmana zazpíval tři lidové písně Sedlák, sedlák, Když jsem já šel od milé a Prší, prší.