Jarní koncert žáků a učitelů

Koncert se uskutečnil v sále školy 24. dubna 2012, tedy na sv. Jiří, kdy – jak tradice říká – vylézají hadi a štíři. Že jde o skutečně jarní koncert, potvrzovalo sluníčko za okny i teplota v sále.

Po úvodním vystoupení dvou menších žákovských pěveckých sborečků následoval blok sólových „vážných” skladeb z období baroka i současnosti určených pro flétnu, kytaru, a klavír. Ve druhé části programu se představila různá souborová seskupení. Například kytarové trio, které v obsazení dvě kytary a baskytara předneslo do instrumentální úpravy převedenou písničku Tomáše Kluse nazvanou „Až…”. Velkým potleskem byl posluchači odměněn soubor ze třídy učitelky Libuše Šperkové, která na škole vyučuje hru na bicí nástroje. Provedení nestárnoucího hitu The Entertainer v úpravě pro sólový xylofon, dvě kytary a klavír potvrdilo, že hráči na bicí nestudují jen hru na soupravu, ale věnují se také hře na tzv. melodické bicí nástroje, k nímž právě xylofon patří. Vysloveně do diskotékového světa se s písní Y.M.C.A.
( u nás známé také s českým názvem Nájem zvedej ) vypravilo saxofonové kvarteto. V přehlídce souborů nemohla chybět ani Komořinka, která pod vedením Veroniky Duchoslavové již léta reprezentuje školu. Jednou z Komořinkou provedených písní byla skladba Greensleeves. Tu můžeme také často slyšet v rozhlase s jiným textem v podání Marty Kubišové. Finální hudební tečkou za koncertem bylo vystoupení skupiny EXIT II ( dvě kytary, baskytara, klávesy ), která pod vedením Tomáše Ernsta pozvala posluchače do světa rocku a popu v písničkách skupiny Katapult a Žlutý pes.

Přítomné posluchače, mezi nimiž nechyběl ani místostarosta Bc. Zdeněk Rendl, jsme pozvali na další zajímavý koncert, který se uskuteční 6. května na zámku v Duchcově. Tam ve společném programu vystoupí ZUŠ z Dubí, Teplic, Duchcova a Bíliny.

(článek pro BZ)