DARK SIDE OF THE MOON

Pravděpodobně největší kulturní akce posledních let, která se uskutečnila na zimním stadionu v Bílině. V jedinečném projektu, za nímž stojí Filip Benešovský a přátelé, znovu zněly písně legendární skupiny PINK FLOYD. A děti naší školy měly příležitost vychutnat si atmosféru velkého koncertu přímou účastí. Byli jsme totiž přizváni, abychom zpívali jednu z přídavkových písní „Another in the Wall”. (Anglický text děti uměly z týdne na týden a 100% účast na zkouškách potvrdila jejich zájem)

23.3.2012 v 8:00 začal den lehkým rozezpíváním v učebně ZUŠ, které vyústilo v přísnou zkoušku s pány Filipem Benešovským a Zdeňkem Vřešťálem. Zde se dodělával výraz a pohyb dětí. Na generálku v zimním stadionu šly s chutí, ale i s určitým napětím. Již příchod ke stadionu přinesl překvapení – na zkoušku se ze všech stran scházely žáci bílinských škol. Další silný zážitek prožily uvnitř. Hlasitá hudba, barevné světelné efekty, mnoho aparatury, počítačů a lidí pomocného personálu. Mnohokrát děti nastoupily na scénu, než získaly jistotu, než byly doladěny detaily pohybu i zpěvu. Vše se natáčelo. Samotný večerní koncert byl také velkým zážitkem. Zvukové efekty a světelná show spolu s vynikajícím hudebním provedením vytvářely velmi autentickou atmosféru před lety velmi populární kapely. Velkoplošná obrazovka v centru scény dotvářela celkový dojem a bylo možno si na ní přečíst přeložené texty.
Tento 3 a půl hodinový koncert zanechal ve všech velký dojem. Děkujeme organizátorům za pozvání k účasti na projektu a účinkujícím za vydařený výkon.

Jiří Bidrman, sbormistr pěveckého sboru ZUŠ