Cesta kolem světa za 110 minut

Pan Jules Verne by se podivil, že na cestu kolem světa již dávno není zapotřebí 80 dní, ale stačí desítky minut. Účastníci koncertu tanečního oboru bílinské ZUŠky toho byli v městském divadle svědky.

Pod názvem Cesta kolem světa se 15.6.2011 uskutečnilo závěrečné vystoupení tanečního oboru. Šlo však spíše o komponovaný program, kdy taneční čísla byla uváděna scénkami a písničkami již léty velmi dobře sehrané moderátorské a herecké dvojice Veroniky Duchoslavové a Adama Šmejkala. Jim ještě vypomohli dětští herci z mosteckého sdružení “HaD v Cirkuse”. Úvodem se v krátkém bloku představily děti z hudební přípravky. Potom již byli diváci pozváni na náročný, ale zábavný výlet. Postupně navštívili Rakousko, Francii, Itálii. V Egyptě se setkali s pravou mumií, prošli Afrikou, Indií, Japonskem. Taneční návštěvě Ruska předcházela nezapomenutelná písnička Nastěnky v podání V. Duchoslavové. Naopak virtuózní hru na kytaru předvedl A. Šmejkal v úvodu k tanečnímu číslu situovanému do Španělska.
V programu vystoupilo přes padesát žákyň a žáků tanečního oboru. Diváci jistě ocenili nejen nápaditou choreografii učitelky Petry Běláčové a velmi podařené provedení všech tanečních čísel, ale také kostýmy a líčení. Koncert byl zároveň absolventským vystoupením pěti dívek ukončujících studium 1. a 2. stupně. Několikaměsíční příprava na slavnostní podvečerní vystoupení přinesla své ovoce. Navíc propojení tanečních čísel a hraných vstupů dle scénáře A.Šmejkala bylo velmi dobrým oživujícím a stmelujícím nápadem.
Věřím, že na červnovou Cestu kolem světa s bílinskou ZUŠkou zůstanou divákům příjemné vzpomínky.

J.Kopa

Článek pro Bílinský zpravodaj