Adventní koncert v Měrunicích

Adventní koncerty konané v měrunickém kostele sv. Stanislava mají pro naši školu svou letitou tradici. Také 1.12.2012 jsme byli pozváni starostkou obce paní Ing. Jitkou Novou, abychom realizovali koncert s předvánoční tematikou.

Celé přípravy koncertu, aranžmá a secvičení instrumentálního souboru se ujala paní uč. Libuše Šperková, která vyučuje hru na bicí nástroje. Žáci její třídy tvořili základ celého doprovodného tělesa. Koncert byl netradiční hned ze dvou pohledů. Jednak v kostele zněla bicí souprava a další melodické bicí nástroje a zároveň byl celý koncert proveden ( s výjimkou kláves ) akusticky, tedy bez jakéhokoliv ozvučení. Jak jsme byli ujištěni a soudě také dle potlesku, byli návštěvníci s výkonem účinkujících spokojeni.