Výlet do Zubrnic

Jednou z akcí plánovaných na předvánoční čas se stal výlet žáků výtvarného oboru do skanzenu v Zubrnicích. Úmyslně jsme zvolili jednu z adventních nedělí, kdy žáci mohli shlédnout nejen jistě architektonicky zajímavé stavby, ale také ukázku starých řemesel. Více ve vzpomínce sepsané žákyněmi výtvarného oboru Veronikou a Markétou.

„V neděli 10.12.2006 jsme se sešli před základní uměleckou školou a autobusem vyrazili do skanzenu v Zubrnicích. Nejdříve jsme šli na starý statek, kde se konal vánoční trh s možností vyzkoušet si výrobu svíček a ve stavení bylo muzeum, kde jsme si mohli vyzkoušet výrobu a pečení vánočních perníčků, slaného těsta atd. Ve stodole se konalo loutkové divadlo pro nejmenší, z něho byly malé děti nadšené. Pak jsme se vydali do kostela, kde zpíval lidový sbor koledy. Dále jsme se zastavili ve staré škole, ve které jsme směli vyrábět vánoční ozdoby z přírodních materiálů. Potom jsme šli směrem k muzeu vlaků, kde bylo bohužel zavřeno. Ale nám to nevadilo, protože jsme měli hlad, takže jsme šli do místní hospůdky na výborný oběd. Po obědě jsme měli krátký rozchod a po něm jsme jeli zpátky domů. Výlet se nám všem velmi líbil, byl zajímavý a také poučný.“