Belinensis VII

V pořadí již sedmý ročník bílinských hudebních slavností byl věnován 80. výročí založení naší školy.

Dne 14. října 2009 se v prostorách Městského divadla v Bílině uskutečnil další ročník Belinensis. Pořadatelé se rozhodli tematicky zaměřit na významné výročí naší školy. Posluchači koncertu se setkali s operní pěvkyní Pavlínou Senič, muzikálovým zpěvákem Josefem Štágrem, baskytaristou Filipem Benešovským, zpěvákem a kytaristou Zdeňkem Vřešťálem (oba jsou členy kapely Neřež) , pěveckým sborem Schola Viva – tedy s umělci již velmi dobře známými z minulých ročníků. Větší prostor byl věnován účinkujícím z našich řad – žákům a učitelům. V prvních dvou skladbách večera se představil školní příležitostný Big Band s hostem – multiinstrumentalistou Jiřím Stivínem. Umění tohoto hráče si mohli posluchači vychutnat ještě v několika vstupech v průběhu večera. Společně s Pavlínou Senič vystoupili učitelé Josef Černý (zpěv) a Jiří Bidrman (klavír). Na závěr koncertu se na jevišti setkali společně všichni účinkující a společně se školním pěveckým sborečkem učinili pěveckou tečku za tímto ročníkem Belinensis.