Koncert ke Dni boje za svobodu a demokracii

Základní umělecká škola věnuje každoročně jeden ze svých koncertů vzpomínce na listopad 1989 a události spojené s rokem 1939.

Úvodní slovo koncertu zpravidla patří osobnosti, která byla aktivně zapojena do Sametové revoluce a následného dění. Velice mě potěšilo, že letošní koncert zahájila svou vzpomínkou paní Táňa Fischerová. A nejen to. Dokonce si zazpívala společně se školním sborem Hutkovu Náměšť. V následujícím programu se mimo instrumentalistů představila také stálá pěvecká seskupení, jakými jsou Komořinka a pěvecký sbor. Letos poměrně omlazená Komořinka zazpívala pod vedením Veroniky Duchoslavové dlouho připravovanou písničku Orinoco Flow od zpěvačky Enyi. Velkým zaslouženým potleskem byla odměněna Claptonova píseň Tears in Heaven, kterou zazpívali a zároveň na kytaru a klávesy se doprovodili Jan Nims a Tomáš Minařík spolu s kytaristou učitelem Tomášem Ernstem. Hudební tečku za koncertem udělal letos výrazně početnější pěvecký sbor. Sál školy, který má sedmdesát míst k sezení, se “snažil ze všech sil” pojmout návštěvníky. Pohodu koncertu tak asi kazil jen velmi rychle vydýchaný vzduch v poměrně obtížně větratelném prostředí.

J.Kopa

( z článku pro Bílinský zpravodaj )

Foto v galerii: Václav Weber a Jaroslav Vimr