Školní rok 2016/2017

S úspěchem se setkalo vystoupení Komořinky v německém Seiffen (1.12.), která se v místním kostele prezentovala s hodinovým koncertem vánočních písní provedených česky, německy a anglicky. Vánoce se vždy rychle přehoupnou a po vstupu do nového roku směřujeme k pololetnímu hodnocení, ale také ke třídním koncertům. Toto období je pravidelně také časem příprav na okresní kola celostátních soutěží.

Školní rok 2015/2016

Druhým rokem pokračovala výuka literárně-dramatického oboru, který v září navštěvovalo 12 žáků. To se jevilo jako slibný příslib dalšího rozvoje. Trvalou snahou vyučujících dechového oboru je vzbudit u bílinských dětí větší zájem o studium hry na dechové nástroje. Proto jsme hned v září pozvali žáky pátých tříd bílinských ZŠ na seznamovací setkání s ukázkami hry na dechové nástroje.

Školní rok 2014/2015

Poprvé v historii školy byla zahájena výuka literárně-dramatického oboru. Otevřen byl první ročník 1. stupně, do kterého v září nastoupilo šest žáků. Další přistoupili v průběhu roku. Koncem září se uskutečnil XI. ročník Belinensis, který školnímu pěveckému sboru umožnil zazpívat si s Miro Žbirkou jeho hit Múr našich lások. Členové instrumentálního souboru, který vede pan uč.

Školní rok 2013/2014

Je potěšitelné, že podzimní výkonová statistika potvrdila vyšší naplněnost školy ve srovnání s rokem předchozím. V rámci možností daných ŠVP jsme v tanečním oboru nově zavedli předmět „Mažoretky“. Velmi podstatnou událostí pro školu bylo vytvoření původního pohádkového muzikálu „Kam chodí slunce spát“ autorů Lenky Kvěchové Výborné (libreto) a Jiřího Kopy (hudba).

Školní rok 2012/2013

V měsíci únoru vrcholila příprava na okresní kolo celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klávesy, které se uskutečnilo 19.2.2013 v Teplicích. Umístění: Filip Kvěch (2.kategorie), Hana Ztratilová (4.kategorie) ze třídy řed. J.Kopy a Marek Tuček (6.kategorie) ze třídy uč. E. Šimkové získali první místa s postupem do kola krajského. To se uskutečnilo 8.3.2013 v Jirkově.

1. 3. 2021

Informace k provozu školy

V souladu s Usnesením vlády ČR o přijetí krizového opatření a informací z MŠMT ČR bude výuka nadále probíhat distanční formou do 21.3.2021.

9. 9. 2020

Do jakých oborů ještě přijímáme?

Hudební obor: přípravka, hra na klávesy, flétnu zobcovou, sborový zpěv - ostatní na dotaz Výtvarný a taneční obor: přijímáme do přípravného i základního studia

… o výuce do 28.2.2021

na základě rozhodnutí MŠMT ČR bude do 28. února 2021
probíhat na naší škole výuka všech oborů pouze distančním způsobem.

Děkuji žákům, kteří se aktivně zapojili do náročné distanční výuky. Děkuji také rodičům, kteří byli svým dětem nápomocni. Přeji si jediné: abychom se ve zdraví co nejdříve dočkali dnů, kdy se budeme moci normálně potkávat ve škole, pořádat koncerty a prostě se úplně “normálně” věnovat umění. >>