Školní rok 2016/2017

S úspěchem se setkalo vystoupení Komořinky v německém Seiffen (1.12.), která se v místním kostele prezentovala s hodinovým koncertem vánočních písní provedených česky, německy a anglicky. Vánoce se vždy rychle přehoupnou a po vstupu do nového roku směřujeme k pololetnímu hodnocení, ale také ke třídním koncertům. Toto období je pravidelně také časem příprav na okresní kola celostátních soutěží.

Školní rok 2015/2016

Druhým rokem pokračovala výuka literárně-dramatického oboru, který v září navštěvovalo 12 žáků. To se jevilo jako slibný příslib dalšího rozvoje. Trvalou snahou vyučujících dechového oboru je vzbudit u bílinských dětí větší zájem o studium hry na dechové nástroje. Proto jsme hned v září pozvali žáky pátých tříd bílinských ZŠ na seznamovací setkání s ukázkami hry na dechové nástroje.

Školní rok 2014/2015

Poprvé v historii školy byla zahájena výuka literárně-dramatického oboru. Otevřen byl první ročník 1. stupně, do kterého v září nastoupilo šest žáků. Další přistoupili v průběhu roku. Koncem září se uskutečnil XI. ročník Belinensis, který školnímu pěveckému sboru umožnil zazpívat si s Miro Žbirkou jeho hit Múr našich lások. Členové instrumentálního souboru, který vede pan uč.

Školní rok 2013/2014

Je potěšitelné, že podzimní výkonová statistika potvrdila vyšší naplněnost školy ve srovnání s rokem předchozím. V rámci možností daných ŠVP jsme v tanečním oboru nově zavedli předmět „Mažoretky“. Velmi podstatnou událostí pro školu bylo vytvoření původního pohádkového muzikálu „Kam chodí slunce spát“ autorů Lenky Kvěchové Výborné (libreto) a Jiřího Kopy (hudba).

Školní rok 2012/2013

V měsíci únoru vrcholila příprava na okresní kolo celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klávesy, které se uskutečnilo 19.2.2013 v Teplicích. Umístění: Filip Kvěch (2.kategorie), Hana Ztratilová (4.kategorie) ze třídy řed. J.Kopy a Marek Tuček (6.kategorie) ze třídy uč. E. Šimkové získali první místa s postupem do kola krajského. To se uskutečnilo 8.3.2013 v Jirkově.

9.6.2022

Rušení výuky Hudební nauky

Z důvodu postupových zkoušek a třídních koncertů odpadá výuka hudební nauky ve dnech: úterý 14.6. - 2. ročník, středa 15.6. - všechny ročníky, úterý 21.6. - 2. ročník, středa 22.6. všechny ročníky.

6.5.2022

Zápisy žáků pro šk. rok 2022/2023

Zveme vás k zápisům do všech vyučovaných oborů ve dnech 6.6. - 6.8.2022 v čase 15.00 - 18.00 hodin.

… o těšení se

Vracím se v paměti do svého dětství (a nutno přiznat, je to už poměrně dlouhá cesta). Mám pocit, že celé bylo složeno ze dnů, na které jsem se těšil a na které ne. Zdá se mi, že těch obyčejných nudných bylo jen nepatrně. Těšil jsem se na vánoce, na letní prázdniny, na první vločky i na jarní den, kdy mi bude povoleno vytáhnout ven kolo. Těšil jsem se, že ve škole odpadne nějaká hodina a že s klukama zažijeme odpoledne něco úžasného. >>