Fotogalerie školy

imageNa Mírovém náměstí, tedy v samotném historickém centru Bíliny, sídlí ZUŠ od roku 1996. Společně s městskou knihovnou obýváme budovu, jejíž stavba byla dokončena v roce 1869 a původně patřila německé chlapecké a dívčí škole. Všechny učebny hudebního oboru, koncertní sál, učebna výtvarného oboru, ředitelna a kancelář se nacházejí ve druhém poschodí. Taneční sál najdete o poschodí níže.

O Gustavu Walterovi

imageJméno tohoto operního pěvce převzala škola do svého čestného názvu a oficiálně jej používá od října roku 2011. Gustav Walter se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Od minulosti k dnešku

Založení hudební školy - přesněji Hudební školy státem subvencované - je písemným dokumentem doloženo ke dni 1.9.1929. Německy psané městské kroniky tuto událost ani další rozvoj školy v předválečných letech nezachycují. Hlavním zdrojem mapujícím život školy po roce 1945, ze kterého vychází tato rubrika, je školní kronika.

9. 9. 2020

Do jakých oborů ještě přijímáme?

Hudební obor: přípravka, hra na klávesy, flétnu zobcovou, sborový zpěv - ostatní na dotaz Výtvarný a taneční obor: přijímáme do přípravného i základního studia

… novém školním roku 2020/2021

Vážení rodiče, uchazeči o studium,
na první tři dny školního roku jsme stanovili termín podzimních zápisů. Možná vás potěší informace, že vyhláška o základním uměleckém školství nově umožňuje výjimečně přijmout i nadané děti mladší pěti let do přípravného studia a mladší sedmi let do základního studia. >>