Fotogalerie školy

imageNa Mírovém náměstí, tedy v samotném historickém centru Bíliny, sídlí ZUŠ od roku 1996. Společně s městskou knihovnou obýváme budovu, jejíž stavba byla dokončena v roce 1869 a původně patřila německé chlapecké a dívčí škole. Všechny učebny hudebního oboru, koncertní sál, učebna výtvarného oboru, ředitelna a kancelář se nacházejí ve druhém poschodí. Taneční sál najdete o poschodí níže.

O Gustavu Walterovi

imageJméno tohoto operního pěvce převzala škola do svého čestného názvu a oficiálně jej používá od října roku 2011. Gustav Walter se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Od minulosti k dnešku

Založení hudební školy - přesněji Hudební školy státem subvencované - je písemným dokumentem doloženo ke dni 1.9.1929. Německy psané městské kroniky tuto událost ani další rozvoj školy v předválečných letech nezachycují. Hlavním zdrojem mapujícím život školy po roce 1945, ze kterého vychází tato rubrika, je školní kronika.

12. 1. 2021

Prodloužení distanční výuky

Oznamujeme prodloužení distanční výuky všech oborů do 22.1.2021.

4. 1. 2021

Výuka ve dnech 4.1. - 8.1.2021

Z rozhodnutí MŠMT ČR bude ve dnech 4.1. - 8.1.2021 probíhat výuka distanční formou.

9. 9. 2020

Do jakých oborů ještě přijímáme?

Hudební obor: přípravka, hra na klávesy, flétnu zobcovou, sborový zpěv - ostatní na dotaz Výtvarný a taneční obor: přijímáme do přípravného i základního studia

… o výuce od 4.1.2021 do 22.1.2021

na základě rozhodnutí MŠMT ČR bude v období 4. - 22. ledna 2021
probíhat na naší škole výuka všech oborů pouze distančním způsobem.

Přesto, že se bohužel naplňují naše předvánoční odhady, rád bych všem popřál, aby rok 2021 byl co nejvíce obyčejným běžným rokem, ve kterém se vše již brzy vrátí do “starých” kolejí. Včetně výuky.

Přeji hodně zdraví a trpělivosti.

Bc. >>