Fotogalerie školy

imageNa Mírovém náměstí, tedy v samotném historickém centru Bíliny, sídlí ZUŠ od roku 1996. Společně s městskou knihovnou obýváme budovu, jejíž stavba byla dokončena v roce 1869 a původně patřila německé chlapecké a dívčí škole. Všechny učebny hudebního oboru, koncertní sál, učebna výtvarného oboru, ředitelna a kancelář se nacházejí ve druhém poschodí. Taneční sál najdete o poschodí níže.

O Gustavu Walterovi

imageJméno tohoto operního pěvce převzala škola do svého čestného názvu a oficiálně jej používá od října roku 2011. Gustav Walter se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Od minulosti k dnešku

Založení hudební školy - přesněji Hudební školy státem subvencované - je písemným dokumentem doloženo ke dni 1.9.1929. Německy psané městské kroniky tuto událost ani další rozvoj školy v předválečných letech nezachycují. Hlavním zdrojem mapujícím život školy po roce 1945, ze kterého vychází tato rubrika, je školní kronika.

… o tom, co je před námi

prezenční výukou jsme se téměř vrátili do normálu, ale řada omezení zůstala.

Stále je povolen vstup do školy žákům a zaměstnancům školy, třetím osobám pouze v důvodných případech a s respirátorem.

Ve dnech 14.6. – 16.6.2021 se uskuteční zápisy pro další školní rok. Při nich je samozřejmě povolena přítomnost zákonného zástupce uchazeče o studium. Při samotné zkoušce uchazeč nemusí mít roušku. >>