Fotogalerie školy

imageNa Mírovém náměstí, tedy v samotném historickém centru Bíliny, sídlí ZUŠ od roku 1996. Společně s městskou knihovnou obýváme budovu, jejíž stavba byla dokončena v roce 1869 a původně patřila německé chlapecké a dívčí škole. Všechny učebny hudebního oboru, koncertní sál, učebna výtvarného oboru, ředitelna a kancelář se nacházejí ve druhém poschodí. Taneční sál najdete o poschodí níže.

O Gustavu Walterovi

imageJméno tohoto operního pěvce převzala škola do svého čestného názvu a oficiálně jej používá od října roku 2011. Gustav Walter se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Od minulosti k dnešku

Založení hudební školy - přesněji Hudební školy státem subvencované - je písemným dokumentem doloženo ke dni 1.9.1929. Německy psané městské kroniky tuto událost ani další rozvoj školy v předválečných letech nezachycují. Hlavním zdrojem mapujícím život školy po roce 1945, ze kterého vychází tato rubrika, je školní kronika.

15.9.2021

22.9.2021 odpadá výuka HN

Výuka HN 1., 3. a 4.-5. ročníku se neuskuteční. Žáci jsou namísto výuky HN zváni na program, který v rámci ZUŠ OPEN 2021 bude probíhat před školou na bílinském náměstí.

15.9.2021

ZUŠ OPEN 2021

Vystoupení hudebního a tanečního oboru na Mírovém náměstí dne 22.9.2021 v čase 15.00 - 18.00 hodin.

31.8.2021

Rozvrh kolektivní výuky

Přehled rozvrhu PHV, HN, Sborového zpěvu, výtvarného a tanečního oboru naleznete v rubrice "Pro rodiče a uchazeče o studium".