Taneční obor

Rubrika:

Taneční obor podchycuje a rozvíjí taneční nadání dětí.

Poskytuje každému žákovi podle míry schopností a zájmu takové základy odborného vzdělání, které mu umožní uplatnit se jako tanečník v souborech nejrůznějšího zaměření, nebo v povolání, pro která jsou kultura pohybového projevu
a zvládnutí základů tance vhodným předpokladem.
Do přípravné taneční výchovy (PTV) přijímáme děti, které na začátku školního roku dosáhnou věku 5 let. Jejím úkolem je kultivovat přirozený dětský projev formou pohybových her.
Od 7 let postupují děti do I. stupně základního studia a následně (po 7 letech studia) do II. stupně.

Výuka zahrnuje:

• taneční průpravu
  • současný tanec
  • historický tanec
  • lidový tanec
  • klasickou taneční techniku
  • taneční praxi

Co nabízíme:

• dvakrát ročně samostatné vystoupení všech oddělení tanečního oboru v Městském divadle
  • účast při soutěžích a přehlídkách
  • školní tematické výlety (např. baletní představení)

Taneční obor není samozřejmě jen a pouze pro dívky.

Školné za vzdělávání ve školním roce 2021/2022

pololetí/Kč rok/Kč
Přípravné studium 650,- 1300,-
Základní studium 900,- 1800,-
Studium pro dospělé 1500,- 3000,-

Přijímací řízení

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky, prokázání předpokladů ke vzdělávání (přípravné studium) nebo vykonání talentové zkoušky (základní studium, studium pro dospělé). Zkouška je samozřejmě obsahově odlišná pro přípravné oddělení a pro základní studium.  Při přijímacím řízení do tanečního oboru prokazuje uchazeč pohybové dispozice.

Dle volné kapacity a aktuálních podmínek probíhá přijímání žáků také v průběhu školního roku.

Doplňovací zápisy pro školní rok 2021/2022 jsou vyhlášeny pro uchazeče o zařazení do přípravného studia – tj. pro děti, které k 1.9.2021 dosáhnou věku 5 event. 6 let a pro uchazeče o základní studium – tj. pro děti, které k 1.9.2021 dosáhnou nejméně věku 7 let.

NOVĚ: Výjimečně lze přijmout do přípravného studia nadané uchazeče mladší 5 let a do základního studia mladší 7 let.