Hudební obor

Rubrika:

Smyslem studia je nejen zvládnutí techniky hry na zvolený nástroj, ale proniknutí do světa hudby, učení se vnímání krásy a vytváření hodnotových estetických měřítek.

Do přípravné hudební výchovy (PHV) přijímáme děti, které na začátku školního roku dosáhnou věku 5 let. Výuka probíhá v kolektivu v rozsahu jedné hodiny týdně. Ve druhém roce docházky přibude od 2. pololetí výuka v nástrojových kroužcích ve skupině 2-4 žáků, tedy druhá vyučovací hodina.
Děti, které na začátku školního roku dosáhnou věku 6 let nastupují přímo do 2.ročníku PHV
a od 2. pololetí docházejí navíc ve skupině 2-4 do nástrojových kroužků. Týdně jim tedy přibude ještě jedna vyučovací hodina.
Ve věku 7 let navazují děti základním studiem I. a později II. stupně. Délka studia I. stupně je 7 let. Druhý stupeň zahrnuje 4 leté studium.
Studium pro dospělé trvá maximálně 4 roky.

Přehled vyučovaných nástrojů:

• klavír
  • keyboard
  • zobcová a příčná flétna
  • klarinet, saxofon
  • trubka, pozoun
  • kytara
  • kytara elektrická
  • zpěv sólový a sborový
  • hra na bicí nástroje
  • hra na akordeon

Co nabízíme dále:

• přístup zohledňující míru talentu žáka a jeho možnosti
  • zapůjčení některých hudebních nástrojů na období až jednoho školního roku
  • možnost uplatnění v některém ze školních souborů
  • pravidelné koncerty v sále školy a vystoupení tanečního oboru v Městském divadle v Bílině
  • mnoho příležitostí k vystupování také mimo Bílinu
  • účast na soutěžích a přehlídkách

Školu reprezentuje několik souborů. Nejdelší tradici má dívčí komorní pěvecký sbor Komořinka. instrumentální soubor Bili Band a Pěvecký sbor ZUŠ.

Školné ve školním roce 2020/2021

Školné, přesněji úplata za vzdělávání, se stanovuje dle vyhlášky MŠMT č. 71/2005 Sb., o základním uměleckém vzdělávání ve znění pozdějších předpisů. Blíže je tato oblast upravena interním předpisem ředitele.

pololetí/Kč rok/Kč
Přípravné studium: 550,- 1100,-
Základní studium:
Hra na nástroj a sólový zpěv – individuální výuka 1100,- 2200,-
Hra na nástroj a sólový zpěv – skupinová výuka 850,- 1700,-
Sborový zpěv 400,- 800,-

Účastní-li se žák výuky hudebního, případně tanečního nebo výtvarného oboru a zároveň také sborového zpěvu, získává ve sborovém zpěvu 100% slevu: roční úplata = 0,- Kč

Přijímací řízení

Žáci jsou do jednotlivých oborů přijímáni na základě podání přihlášky a vykonání talentové zkoušky. V hudebním oboru prokáže uchazeč intonační a rytmické předpoklady adekvátní věku. Zkouška je samozřejmě obsahově odlišná pro přípravné oddělení a pro základní studium.  Dle volné kapacity a aktuálních podmínek probíhá přijímání žáků také v průběhu školního roku.

Doplňovací zápisy pro školní rok 2021/2022 jsou vyhlášeny pro uchazeče o zařazení do přípravného studia – tj. pro děti, které k 1.9.2021 dosáhnou věku 5 event. 6 let a pro uchazeče o základní studium – tj. pro děti, které k 1.9.2021 dosáhnou věku nejméně 7 let.
NOVĚ: Výjimečně lze přijmout do přípravného studia nadané uchazeče mladší 5 let a do základního studia uchazeče mladší 7 let.