Školní rok 2011/2012

S platností od měsíce října 2011 bylo škole schváleno používání čestného názvu Základní umělecká škola Gustava Waltera. Tento umělec se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Školní rok 2010/2011

V tomto roce jsme se zúčastnili okresní kola celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klavír a kytaru. Dne 9.2. se v ZUŠ Teplice uskutečnila soutěž ve hře na klavír. Naši školu reprezentovala jen Natálie Svobodová ze třídy uč. M. Olejára, která se v O. kategorii umístila na 2. místě. Okresní kolo ve hře na kytaru se uskutečnilo v Bílině, v našem koncertním sále.

Školní rok 2009/2010

Tento školní rok se nesl ve znamení oslav 80 let trvání české hudební školy v Bílině. V měsíci září bylo vytisknuto 1000 almanachů, z nichž 500 kusů mělo jako přílohu DVD s prohlídkou školy a představením vyučovaných oborů. Veškerá pozornost se soustředila k sobotě 3.10.2009. Tento den byl zvolen k uskutečnění všech oslavných akcí. Mezi 11. a 13. hodinou byly prostory školy dostupné veřejnosti.

Školní rok 2008/2009

První veřejnou koncertní prezentací přesahující rámec školy v tomto školním roce byla účast na VI. ročníku Belinensis dne 12.11. V rámci tohoto projektu mělo Saxofonové trio (uč. Černý, Koliha a žákyně Kliková) příležitost zahrát společně s vynikajícím saxofonistou Ivanem Myslikovjanem.  V únoru se žáci pěvecké a dechové třídy (hra na zobc.

Školní rok 2007/2008

V tomto školním roce jsme pokračovali v nastavené koncepci, jejímiž hlavními body jsou: kvalitní vzdělávání ve třech vyučovaných oborech, účast na soutěžích a zapojení se do kulturního života města Bíliny a okolních obcí regionu.Podstatnou výzvou a mimořádnou příležitostí bylo společné vystoupení našeho pěveckého sboru s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným při příležitosti 5.

22.10.2021

Saxofon od vzniku po současnost

Zveme vás na další komunitní osvětové setkání. Hlavním protagonistou bude klarinetista a saxofonista Lukáš Čajka, zástupce ředitele ZUŠ Teplice a pedagog teplické konzervatoře. Úterý 26.10. od 17.00 hod. sál školy

22.10.2021

Podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny jsou ve středu 27.10. a v pátek 29.10. V pondělí 25.10. a v úterý 26.10. je běžná výuka dle rozvrhů.