Školní rok 2011/2012

S platností od měsíce října 2011 bylo škole schváleno používání čestného názvu Základní umělecká škola Gustava Waltera. Tento umělec se narodil v Bílině 11. února 1834. Byl operním pěvcem - tenoristou, který v průběhu tří dekád ztvárnil řadu hlavních rolí ve Vídeňské státní opeře, především v dílech Wolfganga Amadea Mozarta a Richarda Wagnera.

Školní rok 2010/2011

V tomto roce jsme se zúčastnili okresní kola celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klavír a kytaru. Dne 9.2. se v ZUŠ Teplice uskutečnila soutěž ve hře na klavír. Naši školu reprezentovala jen Natálie Svobodová ze třídy uč. M. Olejára, která se v O. kategorii umístila na 2. místě. Okresní kolo ve hře na kytaru se uskutečnilo v Bílině, v našem koncertním sále.

Školní rok 2009/2010

Tento školní rok se nesl ve znamení oslav 80 let trvání české hudební školy v Bílině. V měsíci září bylo vytisknuto 1000 almanachů, z nichž 500 kusů mělo jako přílohu DVD s prohlídkou školy a představením vyučovaných oborů. Veškerá pozornost se soustředila k sobotě 3.10.2009. Tento den byl zvolen k uskutečnění všech oslavných akcí. Mezi 11. a 13. hodinou byly prostory školy dostupné veřejnosti.

Školní rok 2008/2009

První veřejnou koncertní prezentací přesahující rámec školy v tomto školním roce byla účast na VI. ročníku Belinensis dne 12.11. V rámci tohoto projektu mělo Saxofonové trio (uč. Černý, Koliha a žákyně Kliková) příležitost zahrát společně s vynikajícím saxofonistou Ivanem Myslikovjanem.  V únoru se žáci pěvecké a dechové třídy (hra na zobc.

Školní rok 2007/2008

V tomto školním roce jsme pokračovali v nastavené koncepci, jejímiž hlavními body jsou: kvalitní vzdělávání ve třech vyučovaných oborech, účast na soutěžích a zapojení se do kulturního života města Bíliny a okolních obcí regionu.Podstatnou výzvou a mimořádnou příležitostí bylo společné vystoupení našeho pěveckého sboru s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným při příležitosti 5.

9. 9. 2020

Do jakých oborů ještě přijímáme?

Hudební obor: přípravka, hra na klávesy, flétnu zobcovou, sborový zpěv - ostatní na dotaz Výtvarný a taneční obor: přijímáme do přípravného i základního studia

… o výuce do 28.1.2021

na základě rozhodnutí MŠMT ČR bude do 28. ledna 2021
probíhat na naší škole výuka všech oborů pouze distančním způsobem.

Děkuji žákům, kteří se aktivně zapojili do náročné distanční výuky. Děkuji také rodičům, kteří byli svým dětem nápomocni. Přeji si jediné: abychom se ve zdraví co nejdříve dočkali dnů, kdy se budeme moci normálně potkávat ve škole, pořádat koncerty a prostě se úplně “normálně” věnovat umění. >>