Zimní pohádky

Vánoční koncert tanečního oboru je vždy dlouho očekávanou akcí. Nácviky včetně příprav kostýmů začínají již několik měsíců před prosincem.

Pro letošní koncert, který se uskutečnil v Městském divadle v Bílině 12.12.2019, vymyslela autorka choreografií paní uč. Petra Běláčová název Zimní pohádky. A přítomné diváky se vystoupeními všech ročníků určitě podařilo vlákat alespoň na chvíli do pohádkové atmosféry a dát zapomnění na předvánoční shon. Tradičně spoluúčinkovaly také děti z hudební přípravky pod vedením paní uč. Elišky Šimkové. Tentokrát se ve společné choreografii setkaly taneční přípravka s přípravkou hudební přímo na pódiu. „Péhávka“ zpívala na mikroporty a kolem tančily děti z taneční přípravky. Dobrý nápad i dobrý zvuk. První a druhý ročník tančil na pohádkovou hudbu ze Sněhurky a 7 trpaslíků. Myslím, že přítomní museli jistě ocenit výtečnou paměť dětí, které se představily v choreografii trvající 9 minut. Skutečnou uměleckou výborně provedenou prezentací byla sólová i skupinová vystoupení dívek ze 2. stupně studia.

Moderátory koncertu se stali uč. Adam Šmejkal a žák Jan Svoboda. Fotogalerie samozřejmě nemůže dokonale přiblížit atmosféru úspěšného koncertu, ale alespoň trošku napoví.