Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2016/2017

Rubrika: Úspěchy

S úspěchem se setkalo vystoupení Komořinky v německém Seiffen (1.12.), která se v místním kostele prezentovala s hodinovým koncertem vánočních písní provedených česky, německy a anglicky.

Vánoce se vždy rychle přehoupnou a po vstupu do nového roku směřujeme k pololetnímu hodnocení, ale také ke třídním koncertům. Toto období je pravidelně také časem příprav na okresní kola celostátních soutěží. Letos nás reprezentovaly dívky z kytarové třídy uč. Tomáše Ernsta - Anežka Turínová a Karolína Procházková. Obě dívky byly v okresním kole konaném v Teplicích úspěšné a postoupily do krajského kola (Most 7.4.2017). Tam ve svých kategoriích obsadila Karolína Procházková 1. místo a Anežka Turínová 2. místo.

Následně jsme se soustředili na dva celostátní projekty. Prvním byl „Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby“.  Naše škola v rámci tohoto projektu připravila program „Zveme vás na návštěvu“ určený pro děti z MŠ. Jednalo se prezentaci hudebního a tanečního oboru, které jsme věnovali čtyři dopoledne, aby se skutečně mohly zúčastnit všechny školky. Součástí projektu byl i program LDO na zvaný „WALTERSHOW 2017“. Pět představení bylo hráno v sále školy pro ZŠ i veřejnost. Také „Absolventský koncert“ (24.5.) byl zařazen do tohoto projektu.

Druhým novým projektem se stal ZUŠ OPEN 2017 celostátní happening ZUŠ (30.5.). Cílem akce bylo umožnit školám prezentaci mimo své budovy a koncertní sály. Pro uskutečnění akce jsme získali finanční podporu zřizovatele školy. Dopoledne se v KD Fontána ještě jednou představil LDO s programem WALTERSHOW 2017. Hlavní odpolední program byl nazván „Hudba zní celým náměstím“. Počasí nebylo od rána ideální, a kdyby nebylo na náměstí kryté mobilní pódium, nebylo by odpoledne v průtrži mračen vůbec možné program uskutečnit. Hudební blok doprovázený tanečními čísly mapoval vývoj hudby od baroka k dnešku. Pozvali jsme ke spolupráci také několik hostů z bílinských škol. Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

9. 4. 2021

Výuka od 12.4.2021

Individuální výuka probíhá prezenčním způsobem, kolektivní prozatím ještě distanční formou.

9. 9. 2020

Do jakých oborů ještě přijímáme?

Hudební obor: přípravka, hra na klávesy, flétnu zobcovou, sborový zpěv - ostatní na dotaz Výtvarný a taneční obor: přijímáme do přípravného i základního studia

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o výuce od 12.4.2021

 

Vážení rodiče, žáci,

rád oznamuji, že od pondělí 12.4. 2021 je opět umožněna prezenční výuka individuálního studia (hra na nástroj a sólový zpěv) systémem 1 + 1, tedy jeden žák a jeden vyučující.

Kolektivní výuka (hudební nauka, sborový zpěv, souborová hra, taneční, výtvarný obor) bude prozatím uskutečňována distanční formou s možností individuálních konzultací.

Žáci nebudou v ZUŠ testováni. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11