Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2016/2017

Rubrika: Úspěchy

S úspěchem se setkalo vystoupení Komořinky v německém Seiffen (1.12.), která se v místním kostele prezentovala s hodinovým koncertem vánočních písní provedených česky, německy a anglicky.

Vánoce se vždy rychle přehoupnou a po vstupu do nového roku směřujeme k pololetnímu hodnocení, ale také ke třídním koncertům. Toto období je pravidelně také časem příprav na okresní kola celostátních soutěží. Letos nás reprezentovaly dívky z kytarové třídy uč. Tomáše Ernsta - Anežka Turínová a Karolína Procházková. Obě dívky byly v okresním kole konaném v Teplicích úspěšné a postoupily do krajského kola (Most 7.4.2017). Tam ve svých kategoriích obsadila Karolína Procházková 1. místo a Anežka Turínová 2. místo.

Následně jsme se soustředili na dva celostátní projekty. Prvním byl „Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby“.  Naše škola v rámci tohoto projektu připravila program „Zveme vás na návštěvu“ určený pro děti z MŠ. Jednalo se prezentaci hudebního a tanečního oboru, které jsme věnovali čtyři dopoledne, aby se skutečně mohly zúčastnit všechny školky. Součástí projektu byl i program LDO na zvaný „WALTERSHOW 2017“. Pět představení bylo hráno v sále školy pro ZŠ i veřejnost. Také „Absolventský koncert“ (24.5.) byl zařazen do tohoto projektu.

Druhým novým projektem se stal ZUŠ OPEN 2017 celostátní happening ZUŠ (30.5.). Cílem akce bylo umožnit školám prezentaci mimo své budovy a koncertní sály. Pro uskutečnění akce jsme získali finanční podporu zřizovatele školy. Dopoledne se v KD Fontána ještě jednou představil LDO s programem WALTERSHOW 2017. Hlavní odpolední program byl nazván „Hudba zní celým náměstím“. Počasí nebylo od rána ideální, a kdyby nebylo na náměstí kryté mobilní pódium, nebylo by odpoledne v průtrži mračen vůbec možné program uskutečnit. Hudební blok doprovázený tanečními čísly mapoval vývoj hudby od baroka k dnešku. Pozvali jsme ke spolupráci také několik hostů z bílinských škol. Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

9. 9. 2020

Do jakých oborů ještě přijímáme?

Hudební obor: přípravka, hra na klávesy, flétnu zobcovou, sborový zpěv - ostatní na dotaz Výtvarný a taneční obor: přijímáme do přípravného i základního studia

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o výuce do 28.1.2021

 

Vážení rodiče, žáci,

na základě rozhodnutí MŠMT ČR bude do 28. ledna 2021
probíhat na naší škole výuka všech oborů pouze distančním způsobem.

Děkuji žákům, kteří se aktivně zapojili do náročné distanční výuky. Děkuji také rodičům, kteří byli svým dětem nápomocni. Přeji si jediné: abychom se ve zdraví co nejdříve dočkali dnů, kdy se budeme moci normálně potkávat ve škole, pořádat koncerty a prostě se úplně “normálně” věnovat umění. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11