Školní rok 2012/2013

Rubrika: Úspěchy

V měsíci únoru vrcholila příprava na okresní kolo celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klávesy, které se uskutečnilo 19.2.2013 v Teplicích. Umístění: Filip Kvěch (2.kategorie), Hana Ztratilová (4.kategorie) ze třídy řed. J.Kopy a Marek Tuček (6.kategorie) ze třídy uč. E. Šimkové získali první místa s postupem do kola krajského. To se uskutečnilo 8.3.2013 v Jirkově. Tam Filip Kvěch a Hana Ztratilová i Marek Tuček získali 1. místa, ovšem bez dalšího postupu.

V měsíci březnu se uskutečnila pěvecká soutěž pořádaná KC Kaskáda nazvaná Bořeňská čarodějnice 2013 a o měsíc později také stejnojmenná taneční soutěž. V té, v kategorii jednotlivců získala první místo Tereza Izerová, druhé místo Dana Izerová a v kolektivech 2. místo 3. - 6. ročník.

Svůj druhý ročník měl i projekt vzniklý nazvaný "Okouzleni klavírem". Jedná se o koncertní setkání žáků klavírních tříd ZUŠ Bílina a Louny, které se tentokrát dne 30.5. uskutečnilo v Lounech.

Novým počinem byl "Koncert v proluce" ( 14.6. ). Jednalo se o téměř dvouhodinové vystoupení hudebního oboru venku, v proluce vedle školy. Představily se zde soubory hrající klasickou hudbu, svou premiéru měl band pod vedením uč. Z. Čajkové a o závěr se postaral značně "vyhrátý" a skutečně výborný EXIT. Škoda, že v Bílině není přírodní scéna se zázemím pro posluchače, kde by se koncerty takového charakteru v létě mohly konat.

Celý rok byl ve znamení zvykání si na ŠVP a na konci školního roku již bylo patrné, které změny bude nutné provést na další školní rok.