Školní rok 2010/2011

Rubrika: Úspěchy

V tomto roce jsme se zúčastnili okresní kola celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klavír a kytaru. Dne 9.2. se v ZUŠ Teplice uskutečnila soutěž ve hře na klavír. Naši školu reprezentovala jen Natálie Svobodová ze třídy uč. M. Olejára, která se v O. kategorii umístila na 2. místě. Okresní kolo ve hře na kytaru se uskutečnilo v Bílině, v našem koncertním sále. A jak uspěli naši žáci? Lucie Martinovská ze třídy uč. T. Ernsta soutěžící v kategorii Oa. získala 1. místo bez postupu, Pavlína Pokošová ze třídy uč. A. Šmejkala soutěžící v VI. kategorii obdržela diplom za účast, Michal Čečrle ze třídy uč. T. Ernsta získal 1. místo bez postupu v nejvyšší VIII. kategorii.

V měsíci březnu se uskutečnila pěvecká soutěž pořádaná KC Kaskáda nazvaná Bořeňská čarodějnice. Druhé místo ve své kategorii získala Bára Kubešová. Při tanečním kole stejné soutěže jsme byli již úspěšnější. V jednotlivcích v kategorii klasika získaly 1. místa Maria a Anna Fiala, 2. místo Nikola Petrlíková a 3. místo Tereza Líšková. V tzv. moderně pak 1. místo získala Dana Izerová. V kategorii kolektivů a moderny získal 3. místo 3. a 4. ročník I. stupně.

Pátek 29. dubna nám přinesl výjimečnou příležitost – zahrát si společně s Jaroslavem Svěceným. Stalo se tak v rámci koncertu ZUŠ Bílina a Jaroslava Svěceného, který pořádalo Město Bílina, KC Kaskáda a samozřejmě také naše škola. Již tehdy se začal plánovat podobný letní koncert, který se měl uskutečnit v srpnu ve Vídni. Ten se uskutečnil 30. srpna. Akci zaštítilo Město Bílina a organizačně pak KC Kaskáda. Za přípravou stál především radní Michal Mlej a partnerem za rakouskou stranu mu byl pravnuk Gustava Waltera Wilfried Dessović. Od školy odjížděl autobus 29. srpna v 10 hodin a tentýž den jsme stihli večerní prohlídku centra Vídně. Dopoledne druhého dne patřilo prohlídce zámku Schönbrunn a odpoledne jsme se přesunuli do kostela Minoritenkirche. Tam se po zvukové zkoušce uskutečnil koncert, jehož první polovina patřila naší škole a ve druhé části vystoupil Jaroslav Svěcený. Že účinkující obstáli velmi dobře, to není jen mé hodnocení, ale i názor zástupců města. Jsem rád, že koncert byl úspěšnou tečkou za celým školním rokem.