Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2010/2011

Rubrika: Úspěchy

V tomto roce jsme se zúčastnili okresní kola celostátní soutěže ZUŠ ve hře na klavír a kytaru. Dne 9.2. se v ZUŠ Teplice uskutečnila soutěž ve hře na klavír. Naši školu reprezentovala jen Natálie Svobodová ze třídy uč. M. Olejára, která se v O. kategorii umístila na 2. místě. Okresní kolo ve hře na kytaru se uskutečnilo v Bílině, v našem koncertním sále. A jak uspěli naši žáci? Lucie Martinovská ze třídy uč. T. Ernsta soutěžící v kategorii Oa. získala 1. místo bez postupu, Pavlína Pokošová ze třídy uč. A. Šmejkala soutěžící v VI. kategorii obdržela diplom za účast, Michal Čečrle ze třídy uč. T. Ernsta získal 1. místo bez postupu v nejvyšší VIII. kategorii.


V měsíci březnu se uskutečnila pěvecká soutěž pořádaná KC Kaskáda nazvaná Bořeňská čarodějnice. Druhé místo ve své kategorii získala Bára Kubešová. Při tanečním kole stejné soutěže jsme byli již úspěšnější. V jednotlivcích v kategorii klasika získaly 1. místa Maria a Anna Fiala, 2. místo Nikola Petrlíková a 3. místo Tereza Líšková. V tzv. moderně pak 1. místo získala Dana Izerová. V kategorii kolektivů a moderny získal 3. místo 3. a 4. ročník I. stupně.


Pátek 29. dubna nám přinesl výjimečnou příležitost – zahrát si společně s Jaroslavem Svěceným. Stalo se tak v rámci koncertu ZUŠ Bílina a Jaroslava Svěceného, který pořádalo Město Bílina, KC Kaskáda a samozřejmě také naše škola. Již tehdy se začal plánovat podobný letní koncert, který se měl uskutečnit v srpnu ve Vídni. Ten se uskutečnil 30. srpna. Akci zaštítilo Město Bílina a organizačně pak KC Kaskáda. Za přípravou stál především radní Michal Mlej a partnerem za rakouskou stranu mu byl pravnuk Gustava Waltera Wilfried Dessović. Od školy odjížděl autobus 29. srpna v 10 hodin a tentýž den jsme stihli večerní prohlídku centra Vídně. Dopoledne druhého dne patřilo prohlídce zámku Schönbrunn a odpoledne jsme se přesunuli do kostela Minoritenkirche. Tam se po zvukové zkoušce uskutečnil koncert, jehož první polovina patřila naší škole a ve druhé části vystoupil Jaroslav Svěcený. Že účinkující obstáli velmi dobře, to není jen mé hodnocení, ale i názor zástupců města. Jsem rád, že koncert byl úspěšnou tečkou za celým školním rokem.Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku školního roku

 

Vážení rodiče, žáci,

nabízí se začít povzdechem nad rychle uplynulým časem prázdnin, ovšem to bych nebyl příliš originální. Nezbývá než věřit, že vše, co jsme na léto naplánovali a zatím nestihli, zvládneme za rok.

Již jsem avizoval v tisku, že máme volnou kapacitu pro zahájení výuky na akordeon. Rádi bychom vrátili “život” tradičním nástrojům. Po akordeonu, bude-li zájem, obnovíme také výuku hry na housle. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11