Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2008/2009

Rubrika: Úspěchy

První veřejnou koncertní prezentací přesahující rámec školy v tomto školním roce byla účast na VI. ročníku Belinensis dne 12.11. V rámci tohoto projektu mělo Saxofonové trio (uč. Černý, Koliha a žákyně Kliková) příležitost zahrát společně s vynikajícím saxofonistou Ivanem Myslikovjanem. 

V únoru se žáci pěvecké a dechové třídy (hra na zobc. a příčnou flétnu) zúčastnili okresních kol celostátní soutěže ZUŠ, která se konala v Teplicích a Duchcově. Žáci dosáhli umístění na 1. - 3. místech. Prvního místa s postupem do krajského kola ve hře na příčnou flétnu dosáhla Jana Wolframová ze třídy uč. J. Černého. Pořadatelem březnového okresního kola přehlídky tanečních oborů se opět stala naše škola. V prostorách bílinského divadla se sešly zušky
z Krupky, Teplic, Duchcova a Bíliny, aby soutěžily o postup do krajského kola. Za naši školu jsme dosáhli postupu ve dvou choreografiích. Dne 20.3. se
v Teplicích uskutečnilo krajské kolo soutěže ve hře na příčnou flétnu, ve kterém se Jana Wolframová umístila na třetím místě ve své věkové kategorii. 

Největší investiční akcí se stal nákup interaktivní tabule Smartboard určené pro učebnu hudební nauky. Nové podlahy s kvalitním linem ve třídách č. 7,8,9, a 14, provedené v letních měsících jsou účelným řešením s ohledem na udržování čistoty i velkým přínosem pro zvýšení estetiky vnitřních prostor školy. Nejpozději v měsíci září přibude ještě v některých učebnách nový nábytek.
Již od jarních měsíců probíhaly přípravy na oslavy 80. výročí založení naší školy. V měsíci červnu se uskutečnilo natáčení prezentačního DVD, v srpnu byly do tisku předány podklady pro vytvoření výročního almanachu. Oslavy vyvrcholí dne 3.10.2009 výstavou a koncertem. Na obou akcích slíbily aktivní účast všechny ZUŠ teplického regionu. Věřme, že se podaří vše zvládnout dle plánů.Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku školního roku

 

Vážení rodiče, žáci,

nabízí se začít povzdechem nad rychle uplynulým časem prázdnin, ovšem to bych nebyl příliš originální. Nezbývá než věřit, že vše, co jsme na léto naplánovali a zatím nestihli, zvládneme za rok.

Již jsem avizoval v tisku, že máme volnou kapacitu pro zahájení výuky na akordeon. Rádi bychom vrátili “život” tradičním nástrojům. Po akordeonu, bude-li zájem, obnovíme také výuku hry na housle. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11