Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2007/2008

Rubrika: Úspěchy

V tomto školním roce jsme pokračovali v nastavené koncepci, jejímiž hlavními body jsou: kvalitní vzdělávání ve třech vyučovaných oborech, účast na soutěžích a zapojení se do kulturního života města Bíliny a okolních obcí regionu.

Podstatnou výzvou a mimořádnou příležitostí bylo společné vystoupení našeho pěveckého sboru s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným při příležitosti 5. ročníku podzimních bílinských hudebních slavností Belinensis. O finále koncertu se pak postarala školní rocková kapela EXIT, která vystoupila jako doprovodné těleso zpěváka Zdeňka Vřešťála (skupina Neřež).

Adventní čas je pro nás pravidelně časem mnohých vystoupení v okolních obcích. Hlavní předvánoční akcí bylo vystoupení "Kampak to spěcháte, pastýřové" v Městském divadle, na kterém se spolupodílely taneční, hudební i výtvarný obor.

V rámci celostátní soutěže vyhlášené MŠMT ČR pro hru na klavír a kytaru jsme právě ve hře na kytaru postoupili do krajského kola a tam obsadili 2. místo.

Vyvrcholením několikaleté práce a existence kapely EXIT byl dubnový "rozlučkový" koncert. Po desítkách vystoupení při nejrůznějších městských oslavách v Bílině, Teplicích, Ústí nad Labem se s touto skupinou příznivci loučili na samostatném koncertu, jehož druhým účinkujícím byla zajímavá školní kapela THE OTHERS.

Skutečnost, že tanečnímu oboru se prostě daří, byla potvrzena jednak závěrečným červnovým rozsáhlým projektem inspirovaným klasickým baletem Labutí jezero, a také přijetím jednoho žáka a jedné žákyně k dalším středoškolským studiím na pražských tanečních konzervatořích.

Výtvarný obor se prezentoval Dnem otevřených dveří, účastí na chomutovském Výtvarném salónu ZUŠ Ústeckého a Libereckého kraje, pozváním dětí z mateřských škol na tvůrčí návštěvu do naší školy a přípravou kulis pro vystoupení tanečního oboru.

Stejně jako v minulém roce můžeme konstatovat, že vždy rádi přijmeme pozvání k účinkování na akcích i mimo Bílinu. Každé vystoupení je cennou a přínosnou zkušeností.

 
Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku školního roku

 

Vážení rodiče, žáci,

nabízí se začít povzdechem nad rychle uplynulým časem prázdnin, ovšem to bych nebyl příliš originální. Nezbývá než věřit, že vše, co jsme na léto naplánovali a zatím nestihli, zvládneme za rok.

Již jsem avizoval v tisku, že máme volnou kapacitu pro zahájení výuky na akordeon. Rádi bychom vrátili “život” tradičním nástrojům. Po akordeonu, bude-li zájem, obnovíme také výuku hry na housle. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11