Školní rok 2006/2007

Rubrika: Úspěchy

Dal by se nazvat rokem plným koncertů a akcí. Potencionální uchazeči o studium projevují největší zájem o hudební obor, přesněji o hru na kytaru a klávesy. K souborům, které školu již reprezentují, přibylo v tomto roce ještě Saxofonové trio zaměřené na swingovou hudbu.

Téměř ve čtyřech desítkách koncertů a vystoupení se nejen v Bílině představili žáci a učitelé školy. Velmi zajímavým projektem jsou podzimní bílinské hudební slavnosti Belinensis. V tomto roce byly spojeny s křtem DVD, na kterém má svůj dokument také naše škola.

V rámci celostátní soutěže vyhlášené MŠMT ČR tentokrát v oboru komorní hra dechových nástrojů jsme se sice účastnili pouze okresního kola, nicméně i tento drobný úspěch lze hodnotit pozitivně. Škola se po nejméně 8 letech vrátila také do této kategorie, čímž se potvrdil rozvoj dechového oddělení patrný z jiných veřejných vystoupení posledních let.

Také výtvarný obor se aktivně zapojil do prezentace školy. Poprvé se organizátorem pravidelných ročních setkání pedagogů výtvarných oborů zušek libereckého a ústeckého kraje stala právě naše škola. Projekt nazvaný „Výtvarný salon" měl vernisáž ve Výstavní síni U kostela, tedy v přízemí budovy, ve které se škola nachází.

Také taneční obor nestál mimo dění. Kromě dvou velkých školních akcí (vánoční vystoupení „Vždyť jsou vánoce" a červnové „Jak se protančit do pohádky") byl také hostem kulturních pořadů jiných subjektů.

K souborům hudebního oboru, které v tomto roce školu na veřejnosti zastupovaly nejčastěji, patřila rocková kapela EXIT (dříve Shock), hrající ve složení dvě sólové kytary, baskytara, klávesy a zpěv.

K úspěchům lze jistě zařadit také přijetí jednoho žáka dechového oboru v předmětu hra na trubku ke studiu na teplické konzervatoři od školního roku 2007/2008.

Jsme rádi, že se žáci prezentují také na akcích mimo Bílinu (např. Duchcov, Teplice, Ústí nad Labem a některé obce Českého středohoří), což dává prostor pro možnost porovnávání s výkony jiných uměleckých těles a zároveň posiluje dobré jméno školy.