Školní rok 2005/2006

Rubrika: Úspěchy

Měřítkem úspěšnosti není pouhé umístění žáků v soutěžích. Úspěchem je například trvalý zájem o studium na škole. Maximální kapacita 235 žáků byla naplněna ve skutečné výši 228 žáků. Měřítkem není jednoznačně ani počet přijatých žáků na konzervatoř nebo jinou školu uměleckého zaměření. Za úspěch školy považujeme například den, kdy se setkáváme s bývalými absolventy jako s rodiči, kteří přivádějí své děti k zápisům do některého z oborů. Učitele také jistě potěší, když potká svého žáka jako spoluhráče v některém z amatérských seskupení.

V tomto školním roce jsme měli spoustu příležitostí k prezentaci na veřejnosti. Některé z prestižních akcí uvádíme v krátkém přehledu:

13.10.2005
Vystoupení v rámci slavnostního koncertu k 110. výročí založení ZUŠ ve Vsetíně, naši školu reprezentoval dívčí pěvecký sbor Komořinka

16.11.2005
Podzimní koncert žáků a učitelů konaný v rámci projektu „Měsíc pro Václava Havla",
úvodní slovo PhMgr. Svatopluk Karásek

29.11.2005
III.ročník projektu Belinensis spojený s křestem CD Města Bíliny; na nahrávání se podílela Komořinka a Pěvecký sbor ZUŠ, při křtu také taneční obor

20.12.2005
Vánoční vystoupení tanečního a hudebního oboru „Vánoce jako v pohádce"

Jarní měsíce kalendářního roku 2006 patřily okresním a vyšším kolům celostátní soutěže
ZUŠ vyhlášené MŠMT ČR. Naše škola se zúčastnila v oborech hra na dechové dřevěné nástroje a sólový zpěv. V krajském kole se Jana Wolframová umístila na 3.místě ve hře na příčnou flétnu a Michal Drobný získal 1.místo s postupem do kola ústředního v sólovém zpěvu. Oba žáci jsou ze třídy Mgr. Josefa Černého.