Kritéria pro přijetí uchazeče o studium

Rubrika: Pro rodiče a uchazeče o studium

Hudební obor
Intonační a rytmické předpoklady (zpěv jednoduché lidové písně, opakování rytmického modelu vytleskáním)

Taneční obor
Přirozené pohybové schopnosti, rytmické cítění, taneční improvizace (vyjádřit pohybem náladu skladby, zatančit podle jednoduchého zadání).

Výtvarný obor
Tvořivost - fantazie, představivost, originální řešení. Uchazeč o přípravné studium, 1. a 2. ročník prvního stupně nakreslí obrázek na dané téma (např. pohádková bytost, zvíře). Starší uchazeči nakreslí jednoduché zátiší podle modelu.

Literárně-dramatický obor
Dobré vyslovování a artikulace bez zjevných vad výslovnosti. Schopnost tvořivě zobrazovat určité jednání a chování (zahrát krátkou etudu). Pohybové předpoklady (reagovat pohybem těla na dané pokyny). Vyjadřovací schopnosti.