Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Jak se dařilo bílinské ZUŠce v okresních kolech celostátní soutěže ZUŠ 2022

Rubrika: Fotogalerie

Po dvou letech covidových omezení se také základní umělecké školství vrací k běžnému životu. Žáci i učitelé se připravuji na jarní prezentační koncerty a další akce. Patří k nim také účast v soutěžních přehlídkách, které jsou vyhlášeny pro ZUŠky. V okresním kole ve hře na bicí nástroje nás reprezentoval Jan Štefan ze třídy paní uč. Libuše Šperkové, který získal ve své kategorii 1. místo s postupem do kola krajského. Ve hře na dechové nástroje soutěžil žák pana uč. Zbyňka Prokopa, klarinetista Vojtěch Maška. Ten získal ve své kategorii 2. místo.
Soutěžní přehlídka byla vypsána také pro taneční obor. Do ní se z pěti ZUŠ teplického regionu zapojily jen dvě školy - ZUŠ Teplice a Bílina. Z organizačních důvodů se okresní kolo uskutečnilo v Žatci. Bílinské dívky ze třídy uč. Petry Běláčové se představily ve dvou choreografiích nazvaných „V dlani“ a „Korus“. Žákyně 3. - 6. ročníku získaly za provedení skladby „V dlani“ ve své kategorii 1. místo s návrhem na postup do kola krajského. Starší dívky si vytančily přímý postup do krajského kola. Úspěch všech postupujících nás velmi těší.


Foto

Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

15.8.2022

Doplňovací zápis pro šk. rok 2022/2023

Vážení uchazeči o studium v naší škole, zveme vás ke 2. kolu zápisů: Hudební a Literárně-dramatický obor: Čt 1.9.2022, Pá 2.9.2022 a Po 5.9.2022 od 15.00 do 18.00 hod. Taneční a Výtvarný obor: Po 5.9.2022 a St 7.9.2022 od 15.00 do 18.00 hod.

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o těšení se


Vracím se v paměti do svého dětství (a nutno přiznat, je to už poměrně dlouhá cesta). Mám pocit, že celé bylo složeno ze dnů, na které jsem se těšil a na které ne. Zdá se mi, že těch obyčejných nudných bylo jen nepatrně. Těšil jsem se na vánoce, na letní prázdniny, na první vločky i na jarní den, kdy mi bude povoleno vytáhnout ven kolo. Těšil jsem se, že ve škole odpadne nějaká hodina a že s klukama zažijeme odpoledne něco úžasného. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11