Základní umělecká škola Gustava Waltera Bílina

Školní rok 2009/2010

Rubrika: Úspěchy

Tento školní rok se nesl ve znamení oslav 80 let trvání české hudební školy v Bílině.

V měsíci září bylo vytisknuto 1000 almanachů, z nichž 500 kusů mělo jako přílohu DVD s prohlídkou školy a představením vyučovaných oborů. Veškerá pozornost se soustředila k sobotě 3.10.2009. Tento den byl zvolen k uskutečnění všech oslavných akcí. Mezi 11. a 13. hodinou byly prostory školy dostupné veřejnosti. Ve skutečně krásně esteticky upraveném koncertním sále školy se poté uskutečnilo setkání s pozvanými hosty z řad bývalých učitelů, ředitelů ZUŠ teplického okresu, ředitelek bílinských příspěvkových organizací, zástupců města a přátel školy. Nechyběl tisk a regionální televize. Na 16. hodinu byla připravena vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru ve výstavní síni U kostela. Na akci se vystavenými pracemi spolupodílely ZUŠ Dubí, Duchcov a Teplice. V tom čase již probíhala v bílinském Městském divadle zkouška na podvečerní Slavnostní koncert k 80. výročí založení hudební školy. V 17.30 hod. zazněla nejdříve intráda a následně svižná swingová skladba v podání příležitostného big bandu složeného z učitelů a přátel školy. Potom se již rozběhl program, na kterém vystoupili žáci hudebního a tanečního oboru ZUŠ Dubí, Duchcov, Krupka, Teplice a samozřejmě také z naší školy. Myslím, že krásné kulaté výročí jsme oslavili důstojně.
Výročí školy byl věnován také 7. ročník bílinských hudebních slavností Belinensis, který se konal 14.10.2010 v bílinském městském divadle. Pro nás přinesl především příležitost setkat se, ale i společně si zahrát, s Jiřím Stivínem.

V sobotu 3.7.2010, tedy již o prázdninách se uskutečnilo odhalení pamětní desky Gustava Waltera ( 1834-1910 ) na průčelí budovy školy. Akci připravilo občanské sdružení Bílina 2006 a Město Bílina. Při přípravách na tuto akci byl poprvé vysloven návrh, zda by naše škola byla ochotna přijmout jméno tohoto bílinského rodáka a sólisty Vídeňské státní opery.

Uplynulý rok patřil především oslavám výročí školy a zapojením se do kulturních akcí pořádaných městem. Do soutěží jsme výrazně nezasáhli. V rámci taneční soutěže Bořeňská čarodějnice dosáhl podstatných ocenění taneční obor pod vedením uč. Petry Běláčové. Cenného vítězství dosáhla Bára Kubešová ze třídy uč. Veroniky Duchoslavové. Zvítězila v pěvecké soutěži "Staň se hvězdou Disney Channel".

Abychom vyhověli zájemcům o studium na škole, požádali jsme o navýšení kapacity z původních 235 na cílových 260 žáků. Zvyšující se zájem o školu lze jistě také zařadit k výrazným úspěchům.Komentáře

AKTUALITY & ZPRÁVIČKY

 

NĚKOLIK ŘÁDKŮ O...

… o začátku školního roku

 

Vážení rodiče, žáci,

nabízí se začít povzdechem nad rychle uplynulým časem prázdnin, ovšem to bych nebyl příliš originální. Nezbývá než věřit, že vše, co jsme na léto naplánovali a zatím nestihli, zvládneme za rok.

Již jsem avizoval v tisku, že máme volnou kapacitu pro zahájení výuky na akordeon. Rádi bychom vrátili “život” tradičním nástrojům. Po akordeonu, bude-li zájem, obnovíme také výuku hry na housle. >>

 
© ZUŠ Bílina | WebMail | RSS | Vytvořilo SvaBe Media 2014 | Běží na SvaBe Engine 1.1.0.11