Školní rok 2009/2010

Rubrika: Úspěchy

Tento školní rok se nesl ve znamení oslav 80 let trvání české hudební školy v Bílině.

V měsíci září bylo vytisknuto 1000 almanachů, z nichž 500 kusů mělo jako přílohu DVD s prohlídkou školy a představením vyučovaných oborů. Veškerá pozornost se soustředila k sobotě 3.10.2009. Tento den byl zvolen k uskutečnění všech oslavných akcí. Mezi 11. a 13. hodinou byly prostory školy dostupné veřejnosti. Ve skutečně krásně esteticky upraveném koncertním sále školy se poté uskutečnilo setkání s pozvanými hosty z řad bývalých učitelů, ředitelů ZUŠ teplického okresu, ředitelek bílinských příspěvkových organizací, zástupců města a přátel školy. Nechyběl tisk a regionální televize. Na 16. hodinu byla připravena vernisáž výstavy prací žáků výtvarného oboru ve výstavní síni U kostela. Na akci se vystavenými pracemi spolupodílely ZUŠ Dubí, Duchcov a Teplice. V tom čase již probíhala v bílinském Městském divadle zkouška na podvečerní Slavnostní koncert k 80. výročí založení hudební školy. V 17.30 hod. zazněla nejdříve intráda a následně svižná swingová skladba v podání příležitostného big bandu složeného z učitelů a přátel školy. Potom se již rozběhl program, na kterém vystoupili žáci hudebního a tanečního oboru ZUŠ Dubí, Duchcov, Krupka, Teplice a samozřejmě také z naší školy. Myslím, že krásné kulaté výročí jsme oslavili důstojně.
Výročí školy byl věnován také 7. ročník bílinských hudebních slavností Belinensis, který se konal 14.10.2010 v bílinském městském divadle. Pro nás přinesl především příležitost setkat se, ale i společně si zahrát, s Jiřím Stivínem.

V sobotu 3.7.2010, tedy již o prázdninách se uskutečnilo odhalení pamětní desky Gustava Waltera ( 1834-1910 ) na průčelí budovy školy. Akci připravilo občanské sdružení Bílina 2006 a Město Bílina. Při přípravách na tuto akci byl poprvé vysloven návrh, zda by naše škola byla ochotna přijmout jméno tohoto bílinského rodáka a sólisty Vídeňské státní opery.

Uplynulý rok patřil především oslavám výročí školy a zapojením se do kulturních akcí pořádaných městem. Do soutěží jsme výrazně nezasáhli. V rámci taneční soutěže Bořeňská čarodějnice dosáhl podstatných ocenění taneční obor pod vedením uč. Petry Běláčové. Cenného vítězství dosáhla Bára Kubešová ze třídy uč. Veroniky Duchoslavové. Zvítězila v pěvecké soutěži "Staň se hvězdou Disney Channel".

Abychom vyhověli zájemcům o studium na škole, požádali jsme o navýšení kapacity z původních 235 na cílových 260 žáků. Zvyšující se zájem o školu lze jistě také zařadit k výrazným úspěchům.