“Žesťové nástroje průřezem dějin”

Další komunitní setkání (20.10.2021) připravil a moderoval trombonista člen Severočeské filharmonie Teplice a pedagog teplické konzervatoře pan Michal Černý. Svou přednášku proloženou hudebními vstupy Mc Kvinteta, což je žesťový soubor studentů Konzervatoře v Teplicích, zaměřil především na tzv. hluboké žestě (pozouny, tuby, eufonia,…). Samozřejmě zbyl čas i na otázky z publika, včetně možnosti zkusit z vystavených nástrojů vyloudit nějaký tón. Škoda, že v Bílině stále chybí zájemci, kteří by se na žesťové nástroje chtěli naučit hrát. Bez trubek a pozounů totiž nelze vytvořit big band ani dechovku.